Вынікі конкурсу насценных газет, прысвечаных Дню беларускага пісьменства і друку

На працягу верасня 2015 года ўкаледжы праходзіў месячнік беларускай мовы і літаратуры. У межах мерапрыемстваў быў праведзены і конкурс насценных газет, прысвечаных Дню беларускага пісьменства і друку. У ім узяло ўдзел больш за дваццаць навучэнцаў 1 курса. Вынікі іх працы, размешчаныя на стэндах на другім паверсе каледжа, вӹклікалі жывое абмеркаванне як сярод навучэнцаў, так і сярод выкладчыкаў установы. Кожны меў магчымасць падаць свой голас на адмысловай картцы на карысць тых або іншых спашукальнікаў перамогі. У выніку абсалютнай большасцю галасоў пѐршынства было аддадзена «квартэту» з 395 групы, у склад якога ўвайшлі Азаронак Вераніка, Дубінец Кацярына, Сераглазава Ксенія і Цішкевіч Ульяна. Сярод іншых праектаў іх газета вылучалася гарманічным спалучэннем крэатыўнага афармлення і насычанай інфармацыйнай часткі.

Другое месца заняла газета з арыгінальным тэхнічным выкананнем навучэнцаў 495 групы Брэля Арцёма і Кузьмінава Данііла.

Трэцяе месца атрымалі Грышановіч Дар’я, Меркуль Алена і Сысоева Лізавета, прадстаўнікі 295 групы.

Віншуем пераможцаў!!!

Кафедра сацыяльна-гуманітарных дысцыплін каледжа выказвае падзяку актыўным удзельнікам конкурсу Гурбан Алесі, Краўчанка Марыі, Скурат Паліне (295 група), Болдак Вользе, Мамайка Кацярыне, Грыневіч Дыяне, Варабей Ірыне, Сарока Віталіне, Якімовіч Алесі (395 група), Захаранка Таццяне, Крывулі Ганне (495 група).

Конкурс не толькі нагадаў пра сакраментальнае, што ўсе мы — дзеці Беларусі, але і пацвердзіў, што гэтым належыць ганарыцца!

Фотографии призёров: