Гульня “Што? Дзе? Калі?

У рамках працы гуртка “Спадчына” была праведзена гульня “Што? Дзе? Калі? у гісторыі Беларусі”. У гульні прынялі ўдзел навучэнцы курса 1.9. На шматлікія пытанні кружкоўцы адказвалі без асаблівых цяжкасцей. Напрыклад, усе ведалі беларускага дзеяча, які пісаў на беларускай мове свае творы, нягледзячы на тое, што ён выехаў за мяжу ў пяцігадовым узросце. Але не быў атрыманы адказ на пытанне, у якім патрэбна было выправіць памылку: “Кунсткамера ў ВКЛ узнікла пры Вітаўце і займалася складаннем разнастайных дзяржаўных дакументаў, у тым ліку і Статутаў. Пасада яе кіраўніка была найважнейшай у Княстве? Якое слова заменена у пытанні?

Паспрабуем адказаць.

Пераможцамі стала каманда, якая складалася з адных хлопчыкаў (іх вы бачыце на здымку).

Рыхтавалі пытанні і ацэньвалі веды навучэнцаўстудэнты-практыканты гістарычнага факультэта БДУ.

29 сентября 2017 года в 10.00

в ауд. 401 состоятся заседания

Совета колледжа и

Педагогического совета

Расписание выполнено в формате xlsx и содержит НЕСКОЛЬКО листов.

Обращайте внимание на дату, обозначенную на ярлыке листа!!!

Расписание на следующую неделю публикуется в пятницу предыдущей недели.

Официальная группа